2017

2017
by Jakub Wittchen

Blog Archive

Sunday, June 5, 2016

Premiere of Promised Land in Sosnowiec

PROMISED LAND
czyli Pan Piotruś, który nie chce dorosnąć

PREMIERA - 5 czerwca 2016 / następne granie 16 czerwca godzina 19:00

Są opowieści które zna każdy z nas – marzenia o tym aby wejść w świat bajki które mamy od kiedy rodzice czytali nam na dobranoc. Zakazane wyspy, podróże, latanie w przestworzach. No i oczywiście miłość, ale ta prawdziwa – wielka, piękna, magiczna którą poznajemy czekając w sklepowej kolejce, a której spotkanie zmienia nasze życie.

Ale człowiek dorośleje i wchodzi w poważne buty bycia odpowiedzialnym dojrzałym obywatelem. Odlatuje bardzo rzadko, najczęściej dość blisko. Tylko kiedy wakacje, lub święto. Strój pirata lub rycerza zmieniły się w garniturowy pancerz.

W spektaklu „ PROMISED LAND czyli Pan Piotruś, który nie chce dorosnąć” chcemy zabrać Państwa znowu do tej magicznej krainy o której za często zapominamy! Piotruś Pan, ten chłopiec, który nie chciał dorosnąć – stoi tuż obok. Nibylandia, jego wyspa - jest całkiem niedaleko.

Wraz z reżyserką spektaklu, Katarzyną Raduszyńską oraz młodymi wykonawcami (tegoroczni absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie) w Sosnowcu stworzymy miejsce w którym na nowo można dać rozkwitnąć wyobraźni, odpocząć i dać chwilę na marzenia. W pięknej inscenizacji, pełnej wspaniałej muzyki skomponowanej na tę okoliczność przez Dominika Strycharskiego zastanowimy się kim dziś jest postać Piotrusia Pana. Czy często zdarza nam się myśleć o tym aby zapomnieć o pieniądzach i wyścigu szczurów? Gdzie jest nasze miejsce w którym znikają role społeczne, w którym możemy być sobą i co to dziś znaczy? Chcemy zaprosić Państwa siedzących za urzędniczymi biurkami i pomagających nam przedrzeć się przez hieroglify zasad, tam – gdzie wszystko jest możliwe i każdy jest królową/królem balu. Mile widziani będą też wszyscy ci, którzy czuwają nad ważnymi sprawami w królestwie cyfr i tabelek – Nibylandia wzywa wszystkich panów! Trzeba tylko zostawić worek z problemami przed drzwiami, uśmiechnąć się i wejść! Będziemy tam i opowiemy historię wielu różnych Piotrusiów korzystając z narzędzi teatru plastycznego, teatru tańca, teatru dramatycznego i sztuki multimedialnej. Wzbijemy się w niebo i poskaczemy po murach miast.
Chcąc odpowiedzieć sobie czym jest dziś dorosłość, zapraszamy Państwa w podróż do dziecięcej Nibylandii. Uwierzcie, warto!Spektakl powstał we współpracy: Jazdaa Polska! Fundacja Na Rzecz Młodych Twórców oraz Miejski Klub im. Jana Kiepura Energetyczne Centrum Kultury.
Sponsorem projektu jest Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. oraz TAURON Dystrybucja S.A.
Specjalne podziękowania dla Teatru Rozbark oraz PWST im. L. Solskiego Wydział Teatru Tańca w Bytomiu.

Spektakl skierowany jest dla dzieci powyżej 10 roku życia.

05.06.2016 i 16.06.2016 godzina 19:00
Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA
ul. Warszawska 2, Sosnowiec